دریافت خبرنامه و ویژه نامه

چگونه یک میلیاردر باشیم

میلیاردر بودن فراتر از داشتن یک حساب بانکی پر از پول است. سرمایه گذاری برای خیلی از افراد واژه ای بیگانه ای است ولی نه برای میلیاردرها. رویای همه افراد این است که شرایط مالیشان بهتر شده و بتوانند از زندگی سخت به یک زندگی لوکس و راحت تغییر وضعیت دهند.


هوش مالی

یکی از انوع هوش ها، هوش مالی نام دارد که مربوط به مسائل مالی می شود؛ در واقع برای تشخیص و ارائه راه حل در جهت بهبود مشکلات اقتصادی و مالی از این نوع هوش استفاده می شود .هوش ‌مالی بالا یا عالی یعنی اینکه تصمیمات مالی شما هوشمندانه‌تر بوده و اقدامات صحیح تری جهت بهبود شرایط مالی‌ خود انجام می‌ کنید. 


اگر باهوش هستید پس چرا پولدار نیستید؟

بازار تجاری جنگی است که در آن رقبا دشمن هستند و مشتری، سرزمینی است که باید فتح شود. حقیقت بازار تجاری امروز، خدمت‌رسانی به مشتریان نیست بلکه: تاختن، گول زدن و جنگیدن با رقباست.

 


کلید هایی برای بدست آوردن استقلال مالی

اگر از شما سوال بپرسند که چرا باید هر روز کار کنید؟ شما به سادگی جواب خواهید داد چون بتوانم پول بدست بیاورم .آیا به نظر شما این امکان دارد روز بیاید که دیگر لازم نباشد از روی اجبار برای کسب پول کار کنید و صبح زود از خواب بیدار شوید و خانه برای انجام کار ترک کنید؟


ذهن ثروتمند،پول جذب می کند.

جهت افکارتان و تصویر ذهنی تان، در تعیین این که آیا شما پول رادفع می کنید یا جذب، بسیار اهمیت دارد. اولین قدم برای جذب پول، «تغییر نگرش» است. حتی برای یک لحظه هم فکر نکنید که می توانید این مرحله را از قلم بیندازید و به مرحله بعد بروید. اگر طرز فکر شما مانند یک قهرمان نباشد هرگز یکی از آن ها نخواهید بود.

 


راز موفقیت ثروتمندان جهان چیست؟

استیو سیبولد (Steve Siebold)، نویسنده‌ی کتاب «ثروتمندان چطور فکر می‌کنند؟» حدود ۳ دهه با ثروتمندان جهان مصاحبه کرده است تا بفهمد که چه چیزی آنها را از بقیه متمایز می‌کند. او اعتقاد دارد که این تفاوت بیشتر به طرز فکر آنها برمی‌گردد و ارتباط بسیار کمی با خودِ پول دارد. بیایید این مقاله را با هم بخوانیم تا با ۲۱ راز موفقیت ثروتمندان جهان از زبان آقای سیبولد آشنا شویم.

 


چگونه ذهن ثروتمندی داشته باشیم؟

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که فرق افراد ثروتمند با افراد فقیر در چیست؟ اگر این سؤال را از هر فردی با توانایی مالی بالا بپرسید، قطعا به شما خواهد گفت که فرقِ بین این دو دسته در ذهنیت‌شان است. تعجب‌آور است، نه؟ خیلی کم پیش می‌آید که فرد میلیونری به شما بگوید به‌خاطر معامله‌ای عالی ثروتمند شده است یا همین‌طور که برای خودش در حال گشت‌وگذار بوده، ناگهان به یک سرمایه‌گذار بزرگ برخورد کرده است. 


بوسیله هوش مالی پولدار شویم

هیچ‌کس بدون رنج و ازخودگذشتگی نتوانسته پولدار شود؛ اما با اندکی سختی دادن به خود، و صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرضروری، می‌توان پول بیشتری برای آینده کنار گذاشت و زندگی بی‌دغدغه‌تری را تجربه کرد.


هوش وسواد مالی

داشتن یک دید موثر و توانایی در تجزیه و تحلیل های مالی می تواند به فرد در طراحی برنامه مالی خود برای آینده و برنامه ریزی بازنشستگی او بسیار موثر باشد.


چگونه هوش مالی کودکان را افزایش دهیم

همه ی انسان ها هنگام تولد باهوش و ثروتمند به دنیا می آیند. گروهی به این فکر می کنند که می توانند در بزرگسالی افرادی ثروتمند و باهوش باشند و البته خواهند شد و گروهی دیگر معتقدند که نمی توانند و در نتیجه موفق نمی شوند.


هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید

آنچه دنیای امروز را در فقر مالی قرار داده است، نابرابری و تطبیق نداشتن درآمدها و خرجها در زندگی، هزینه‌های بالا و ناتوانی در پس‌انداز مالی نشان از ناآشنایی با هوش مالی یا هوش پولساز است. برطرف کردن بسیاری از مشکلات مالی با داشتن تحصیلات، شغل و پول حل نخواهد شد بلکه شما نیاز به هوشی دارید که بتوانید مشکلات مالی خود را شناخته و آن را مدیریت کنید.


اصول سه گانه خلق ثروت

اصول برخلاف روش ها و تکنیک ها که موقتی اند، بی زمان و همیشه صادق هستند. ثروتمند شدن و کسب فراوانی نیز اصول ثابتی دارند که با رعایت آنها می توانیم به ثروت و توانگری دلخواه خود دست پیدا کنیم. بکاربردن اصول راه آسان ثروتمند شدن است. این اصول در عین سادگی قدرتمند هستند. برای کسب موفقیت و ثروت سریع باید از اصول آن آگاه باشیم و آنها را به کار بگیریم.


برای مدیریت مالی از این شاخه به آن شاخه بپرید

وقتی زندگی‌نامه افراد موفق را می‌خوانیم می‌بینیم که یکی از ویژگی‌های این افراد پریدن از شاخه‌ای به شاخه دیگر بوده است بیشتر این افراد بارها شغل عوض کرده‌اند و برخی هم بارها شکست خورده‌اند. 


مثل ثروتمندان فکر کنیم

 در اطراف خود افرادی را می‎بینیم که همواره مشغول رویاپردازی و آرزوهای بزرگ بوده‌اند ولی هرگز به آرزوهای خود نرسیده‌اند و چه بسیار افرادی که سخت کار کرده‌اند ولی هرگز نتوانسته‌اند با انجام کارهای سخت آنطور که باید پولدار شوند.شاید فقط تلاش و سخت کارکردن هم کافی نیست.
 


۵ طرزفکر افراد ثروتمند/ یادداشتی از برایان تریسی

یکی از مهم‌ترین مسولیت‌های شما درقبال خودتان و افرادی که آن‌ها را دوست دارید دستیابی به آزادی مالی در طول مسیرزندگی‌تان خواهد بود. به منظور رسیدن به این هدف، این‌که شما طرزفکر خود را به شکلی مشخص تغییر دهید، مطلقا حیاتی خواهد بود. آزادی مالی به طرز وحشتناکی برای شما و هر بخش از زندگی شما، صرف‌نظر از این‌که چند سال زنده می‌مانید، اهمیت دارد.


نکاتی برای تقویت هوش مالی

برای تقویت هوش مالی خود حتما نکاتی را که در این مقاله امده به دقت مطالعه کنید...


می خواهم ثروتمند شوم

شما فقط زمانی فقیر هستید که تسلیم شوید.مهمترین چیز این است که کاری انجام دهید. اکثر مردم فقط در مورد ثروتمند شدن حرف می زنند و خیالبافی می کنند،اما شما کاری انجام داده اید...


پیروزی مقابل شکست نیست بلکه درون آن است.

نمی‌توانیم این حقیقت را انکار کنیم که برای رفع نیازهای اولیه زندگی‌مان به پول احتیاج داریم و به همین دلیل نظم دادن به امور مالی و مسائل مربوط به پول و داشتن دانش و آگاهی مربوط به آن برای تک‌تک افراد جامعه ضروری است، البته نمی‌توان این ادعا را داشت که با پول می‌توان خوشبختی را خرید، ولی اگر صادقانه به این موضوع نگاه کنیم آیا بی‌پولی آرامشی به همراه دارد؟


آگاهی از اینکه چه زمانی تصمیمات سریع بگیرید،مهارت مهمی است.

طبقه ی فقیر و متوسط برای پول کار می کنند.طبقه ی ثروتمند کاری می کنند که پول  برای آنها کار کند.

 


پول به تنهایی راه حل مشکلات مالی نیست

همگی مردم دنیا چه فقیر و چه ثروتمند مشکل مالی دارند.بسیاری فکر می کنند اگر پول زیادی داشته باشند مشکلات مالی آنها تمام می شود در حالیکه اینطور نیست و پول بیشتر مسائل مالی بیشتری را به دنبال دارد.

 


ثروتمندان برای پول کار نمی کنند

در واقع دلیل اینکه بسیاری از افراد ثروتمند،ثروتمند هستند بخاطر هوس نیست.بلکه بخاطر ترس است.آنها در واقع می پندارند که پول می تواند این ترس از بی پولی را از بین ببرد بنابراین انبوهی از پول را گردهم می آورند،اما برعکس ترس شان شدید تر می شود.آنها حالا می ترسند که پولشان را از دست بدهند..


نادانی درباره پول است که موجب هوس و ترس می شود

پدر پولدار گفت: ببینید،مدرسه بسیار بسیار مهم است.شما به مدرسه می روید تا مهارت یا حرفه ای بیاموزید تا تبدیل به عضو فعالی از  اجتماع شوید.هر فرهنگی نیازمند معلمان؛پزشکان،مهندسان ،مکانیک،هنرمندان و....است.مدارس آنها را تعلیم می دهند به طوری که فرهنگ مان بتواند بقا یافته و شکوفا شود.متاسفانه برای بسیاری از افراد مدرسه انتهای راه است نه ابتدای آن.


ضرورت آموزش سواد مالی چیست؟

شما باید فرق بین یک دارایی و بدهی را بدانید و دارایی ها را خریداری کنید... 


کار کنید تا یاد بگیرید برای پول کار نکنید.

برای ثروتمند شدن باید قادر به ارائه کردن و همچنین دریافت کردن باشیم...


ثروتمندان پول می افرینند

هرچه بیشتر با چهار ستون هوش مالی آشنا شوید مطالب ساده تر می شود... 


به فکر تجارت خودتان باشید

تجارت شما، حول و حوش ستون دارایی تان شکل میگیرد و نه ستون درآمدتان...


ثروتمندان چگونه بازی می کنند؟

آگاهی از قدرت ساختار حقوقی شرکت، در واقع امتیاز ثروتمندان نسبت به فقرا و طبقه ی متوسط است. هوش مالی و یا همان IQ  مالی، در واقع تسلط بر بسیاری از مهارت ها و استعدادهاست، اما من به شما می گویم که ترکیب چهار مهارت فنی یاد شده مبنای هوش مالی و بالا برنده ی آگاهی مالی یک فرد است.


آیا ضرورت اموزش سواد مالی را می دانید؟

زمانی که افراد به مطالعه امور مالی می پردازند و سواد مالی پیدا می کند هنوز هم ممکن است بر سر راه استقلال مالی با موانع مواجه شوند.افراد دارای سواد مالی به پنج دلیل ممکن است همچنان ستون دارایی شان اندک باشد و نتوانند وارد جریان نقدینگی بالا شوند.در این مقاله با این موارد آشنا میشوید.


ثروتمندان مسایل مالی را اینگونه به فرزندانشان اموزش می دهند

آنچه که ثروتمندان به فرزندانشان درباره پول آموزش می دهند و طبقه متوسط از آن ناآگاهند. من دو پدر داشتم یکی ثروتمند و یکی فقیر،هر دوی آنها در حرفه ی خود موفق و افرادی سخت کوش با درآمدهای بالا بودند.با این حال،یکی ار آنها در سراسر زندگی اش با کشمکش های مالی مواجه می شد.در حالی که دیگری یکی از مردان مرفه هاوایی بود.


چگونه هوش مالی خود را افزایش دهم؟

بالا بودن آی‌کیو هیچ‌وقت تضمین کننده موفقیت مالی نبوده و نخواهد بود؛ این موضوع را می‌توانید با بررسی وضعیت مالی باهوش‌ترین کسانی که می‌شناسید بررسی کنید البته هرچند استثنا نیز وجود دارد اما حقیقت امر این است که برای پولدار شدن به چیزی بیشتر از آی‌کیو نیاز دارید.داشتن هوش مالی بالا یعنی شما بیشتر به موفقیت‌های مالی دست می‌یابید.


1 2 صفحه:
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی