تبلیغ شماره 1

توصیه هایی ساده برای آن که بدانید با پولتان چه کار کنید
ماری ویندج
 بحث عمیقی به نام پول! حتی گاهی فکر کردن به پول هم سخت است. بنابراین این توصیه ها را جدی بگیرید تا گرگ بی پولی را از در خانه تان دور کنید!

اهداف بلند مدتتان را در اولویت قرار داده و برای آنها برنامه ریزی داشته باشید. پس انداز پول برای دوران بازنشستگی مهم تر و در اولویت تر از کنار گذاشتن پول برای کلاس های هنری تان است.
در مورد مسائل مالی با شریک زندگی تان مشورت کنید. بودجه بندی ماهانه و سالیانه و پرداخت قبض ها را به صورت دونفری انجام داده یا در مورد آنها مشورت کنید تا از جر و بحث و مشاجره دوری کرده باشید.
صبور باشید. پس انداز کنید تا به خودروی دلخواه، سینما خانگی مورد علاقه یا مسافرتی که همیشه دوست داشتید، دست پیدا کنید.
حساب پس انداز خود را تحت کنترل داشته باشید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا راحت تر به بودجه بندی بپردازید.

پس انداز و حساب جاری خود را در حساب های بانکی متفاوتی قرار دهید. اگر پول پس انداز شده خود را در حسابی که بیشتر از آن استفاده میکنید، نبینید، کمتر وسوسه میشوید که آن را برداشت و استفاده کنید.
در هر ماه بخشی از حقوق خود را برای تفریح و خوشگذرانی کنار بگذارید. زمانی که آن پول به اتمام رسید دیگر حق ندارید مقدار پول بیشتری را صرف تفریح کنید.
مبلغی برای امور اضطراری کنار بگذارید. اگر زمانی از کار بیکار شده یا هزینه زیادی را متقبل شوید، این مقدار پول به کمک شما خواهد شتافت. (همچنین مقدار کمتری پول را برای مخارج غیرعادی و ناگهانی مانند هزینه دارو و درمان ساده یا تعمیر وسایل خانگی کنار بگذارید).
قدرت پول نقد را در نظر داشته باشید. اگر با پول نقد به خرید بروید میتوانید تخفیف بیشتری بگیرید. همچنین عدم تمایل ذاتی انسان به پرداخت پول نقد (و قابل لمس) باعث میشود که از برخی خریدها چشم پوشی کنید.
 

منبع:

خلاقیت

 
 
 
 
 

 

ثبت نام و عضویت میز کار

لینک های مفید

 

 

 

|  
  |
دیدگاه کاربران

 

 

هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی