دریافت خبرنامه و ویژه نامه

پولی را که برای روز مبادا کنار می‌گذارید یا همان پس‌انداز ضروری، می‌تواند برای پوشش هزینه‌های وقایع ناخوشایند زندگی مثل هزینه درمان، تعمیر ماشین یا حتی از دست دادن شغل به کار بیاید. اگر برای چنین روزهایی پول اندوخته‌ای نداشته باشید، زمانی که شما با تصمیم‌های سختی رو به رو می‌شوید و هیج چیز طبق نقشه پیش نمی‌رود، این وضعیت‌های سخت حتی بدتر هم می‌شود. آیا به هزینه‌های غیر ضروری روی می‌آورید که سود سرسام آوری دارد؟  آیا مجبور می‌شوید روی خانه‌تان وام مسکن اضافی بگیرید و مقدار زیادی بدهی برای خود درست کنید؟

اگر شما در شرایط سخت اقتصادی از حساب‌های پس‌انداز خود پول برداشت کنید، مثل این است که دارایی‌های اولیه خود را فروخته باشید یا پولی را که با آن می‌توانستید در زمان پایین بودن ارزش بازار به املاک و دارایی‌ها خود اضافه کنید، خرج کرده‌اید. هرکدام از این اتفاقات رشد ثروت شما را به عقب برمیگرداند و از توانایی شما برای رسیدن به اهدافتان جلوگیری می‌کند. به همین دلیل است که اگر می‌خواهید امنیت مالی داشته باشید، پس‌انداز ضروری یک موضوع مهم است. البته شما این موضوع را از قبل می‌دانستید، اما آیا می‌دانید که پول خود را کجا پس‌انداز کنید و چگونه آن را مدیریت کنید تا برای شما کارآمد باشد.

 

 

چه مقدار پس‌انداز کنید

پس‌انداز ضروری باید شامل هزینه‌های ۳ تا ۱۲ ماه زندگی بشود. برای دقیق مشخص کردن این محدوده، میزان دقیق پس‌انداز ضروری شما به میزان دقیق امنیت شغلی شما و مقدار متغیر درآمد شما بستگی دارد. پزشکان و استادان رسمی درآمد قابل پیش‌بینی بیشتری دارند و می‌توانند پس‌انداز ضروری کمتری داشته باشند. کسی که در یک کارخانه صنعتی مشغول به کار است، باید آگاه باشد که تغییراتی که در بخش صنعتی به وجود می‌آید و بر درآمد آن‌ها اثر مستقیم می گذارد زیاد است؛ مثل ساختار یا بودجه مالی. به عبارتی دیگر باید پول بیشتری برای مبادا در نظر بگیریند.

هزینه‌های ۳ تا ۱۲ ماه زندگی هزینه زیادی برای پس‌انداز است. اما اجازه ندهید که این موضوع شما را از پا بیاندازد یا از اشتیاق شما برای شروع به این کار جلوگیری کند. پس‌انداز ضروری در طول یک شب به دست نمی‌آید و یک فرآیند طولانی مدت است.

 

 

برای روزهای سخت پس‌انداز کنید

 

اگر شما از اول و بدون هیچ پول یا منابعی این کار را آغاز می‌کنید، بهترین راه برای داشتن پس‌انداز ضروری، واریز مبلغی مدیریت شده به یک حساب پس‌انداز که از پیش تعیین کرده‌اید، است. هر دوره این مبلغ را پرداخت کنید و آن را به یک بخش خودکار در طرح مالی خود تبدیل کنید.

این مبلغ  خودکار را که هرماه از چک حقوق ماهیانه شما کسر می‌شود، مدیریت کنید. از مقدار کم شروع کنید و مطمین شوید که با باقی مانده درآمد خود زندگی راحتی دارید. بعد از ۳ یا ۴ ماه، به طور متوسط، میزان پولی که برای پس‌انداز ضروری کنار می‌گذارید افزایش دهید. برای مثال، اگر شما تصمیم دارید که ۱۰۰ دلار از هر چک حقوق خود به پس‌انداز ضروری اختصاص دهید، بعد از ۶ ماه، این مقدار را به ۱۵۰ دلار برسانید. بعد از ۶ ماه دوم می‌توانید این مبلغ را به ۲۰۰ دلار افزایش بدهید.

 

 

بهترین محل برای پس‌انداز ضروری کجاست

 

بهترین محل برای نگه‌داری پول ضروری حساب‌های پس‌انداز آنلاین است که از بانک معمول شما جدا است. ویزگی و تسهیلات بانک‌های مختلف مثل Ally Bank و Synchrony و CapitalOne360 را ارزیابی کنید. هرکدام از این بانک‌ها نرخ سود بالاتری نسبت به بانک‌های سنتی دارند. همیشه در میزان بالاترین سودی که بانک‌ها پرداخت می‌کنند تنوع وجود دارد. اما هرگز کار عاقلانه‌ای نیست که به طور مداوم بانک خود را برای چند درصد سود بیشتر عوض کنید. اگر تازه شروع به پس‌انداز کرده‌اید، بانکی را انتخاب کنید که شرایط خوبی را برای کاربری شما فراهم کند. یک حساب پس‌انداز آنلاین تنها نرخ سود شما را که روی این پول کسب می‌کنید افزایش نمی‌دهد، بلکه می‌تواند برای انتخاب‌های بهتر به شما کمک کند.

با نگه داشتن پس‌انداز ضروری خود در یک بانک آنلاین که کاملا از بانک معمول شما جدا است، خیلی راحت می‌توانید در برابر هزینه‌های غیر ضروری مقاومت کنید. این بانک شما را مطمئن می‌کند که هر وقت به پول خود نیاز داشتید، این پول در خدمت شما است. مهم نیست که چه پیش‌آمد سختی در زندگی شما اتفاق افتاده باشد.

 

 

منبع :

صرافی سهیل

 
 
|  
  |
دیدگاه کاربران
هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی